Tak bych chtěl uštetřit drahocenný čas všem lidičkám co by měli stejnej problém jako já v uplynulém týdnu.

Instaloval jsem si do počítače kde jsem měl OS WinXP ještě další operační systém, konkrétně OS Linux, Ubuntu Hardy Heron, co teď vyšla a při rozdělování disku na oddílové jednotky jsem špatně nastavil swap oddíl, a tak se stalo, že skoro celá část disku, kde jsem měl předtím svoje data(fotky z uplynulých 10 let, filmy, mp3, dokumenty etc.) zmizely pod tím swapovacím oddílem, jak jsem s hrůzou zjistil po restartu počítače. Pokud se Vám stane, že se poškodí některý z oddílových jednotek(poškození tabulek), nebo že přepíšete nechtěně část oddílu oddílem jiným, nezoufejte, jde provést změna partitiony do stavu před zákrokem a to vynikajícím programem, který se jmenuje Testdisk.

Doporučuji všem ale pořádně přečíst návod na těch stránkách toho autora. Já to neudělal, nepochopil jsem závěrečný kroky, kdy po najítí smazané partitiony je nutné smazat tu aktualní, pokud se ty dvě překrývají, a „odbouchl“ jsem to, a přepsal tím swapem z linuxu ten harddisk ještě jednou, takže po druhé už to Testdisk nenašel ani při hloubkové analýze. Na stránkách autora je jak velmi podrobný návod celé části včetně obrázkové dokumentace, tak možnost stáhnout Live boot cd s tímhle šikovným prográmkem.

Takže….po dlouhém zkoušení všech dalších softů co jsou nyní na internetu dostupné(od Acronisu počínaje až přes programy PC Doktor, etc.) …..všechny pokusy o obnovu dat dopadly spíš špatně, jsem narazil na recenzi programu GetBackData.

Výsledek? Na výbornou !!!!! Nechal jsem ho proskenovat disk hloubkovou analýzou, v pohodě našel smazanou partitionu(byla ve formátu NTFS), pak už stačilo jen kliknout, zindexoval se obsah nalezeného smazaného oddílu a pak už jen kliknutí na tlačítko recover a JUPÍÍÍÍÍÍÍ, data se mi v pořádku začala obnovovat na harddisk. Obnovila se všechno. 100% obnova dat, asi 150GB za dvě hodiny, včetně toho skenu.

Ještě musím upozornit, že tenhle program umí obnovovat data jen z FAT32 a NTFS oddílů. Jiné neumí, ale co umí, zvládá na výbornou. Dále je nutné, aby jste měli plnou verzi, demo stažené na vyzkoušení data najde, ale neumůžete je uložit. A poslední věc je, že si musíte sehnat druhý harddisk, kam si obnovené data budete ukládat, nelze ukládat data na stejný harddisk. Ale tohle všechno jsou zanedbatelné detaily, když vám jde o data, která jste si nezazálohovaly a OPRAVDU o ně stojíte.

Liu

12 Thoughts on “Obnova partition, obnova oddílu na harddisku, obnova dat po proběhlém formátování

 1. Jirka on 8. 7. 2008 at 12.44 said:

  Mně nad instalovanými SATA disky 250GB a 500GP s NFTS spustili OS XP bez SP což již jsem zjistil ty XP odrovnali oba SATA a ty se teď tváří jako s FAT16 128GB a teprve po SP2 ukáží 128GB + zbytek.
  Mám též plně funkční GetBack Data for NFTS jenže mám to prý nejdřív zkusit programem TestDisk který mám pro WIN verze 6.9.
  Jenže angličtinu zrovna neovládám a nerad bych ho „oddělal“ úplně.
  Může mi někdo napsat přesný postup. PC teď běží pod XP SP3 na IDE disku a jedná se o záchranu dat na SATA disku 500GB pochopitelně na SATA sběrnici.
  Mail jirbar@seznam.cz

 2. ares on 1. 8. 2008 at 17.03 said:

  je mozna ( a s jakou pripadne pravdepodobnosti zachrany dat) obnova dat i pote, co byli predhozi partition smazany a disk rozdelen na zcela jine oddily. Pote probehla instalace winxp+kopirovani cca 20GB dat (disk je celkem 80Gb)

 3. LF on 2. 12. 2008 at 18.23 said:

  Tento článek mi „zachránil život“.
  Testdisk je bomba!
  Díky.

 4. Donjirka on 9. 12. 2008 at 17.09 said:

  Zdravím, já jsem měl taky docela pěknej problem protože jsem si smazal disk a ještě k tomu nahrál windows. Zkoušel jsem různé programy všechny sice obnovili soubory ale byly poškozené a nešly číst. Jako posledí pokus jsem zkoušel GetDataBack for NTFS a je to fakt dokonalý program jako jediný dokázal obnovit všechny soubory a nepoškozené. Opravdu super program a hlavně jednoduchý!!!!

 5. admin on 10. 6. 2009 at 16.26 said:

  Tak, tak, stojí za to si ho i koupit. :-)
  Liu

 6. Ještě on 18. 12. 2009 at 20.07 said:

  lepší je ZAR, ten se na souborový system neptá. Ten rovněž doporučuji zakoupit :)

 7. díky za info, stalo se mi to samé.Foto za 11let fuč:), super prográmek.

 8. Daniel NERAD on 27. 11. 2010 at 22.04 said:

  Děkuji, děkuji, děkuji, …… tesdisk můžu doporučit všem, kteří si již vytrhali všechny hlasy nad ztrátou dat ….. všechno obnoveno

 9. EraseR on 19. 8. 2011 at 13.15 said:

  SUPER. Do zlata zasadit.
  Vyplatilo se číst ten návod na TestDisk do konce. Byly to nervy, ale jelo to přesně podle návodu a hlavně DATA jsou zpátky – JUPÍ

 10. djeezzy on 3. 4. 2012 at 11.04 said:

  super programek.. opravoval jsem na jinem disku programem HDD Recovery MBR a nejaky zahadnym zpusobem mi to pokazilo MBR i primarniho disku na kterem mam win a svoje soubory. Zmizel mi oddil D: prave kde mam veskerou hudbu a dulezite data. Ve spravci disku ve Win se s tim nedalo nic delat. Timto programem jsem to v pohode obnovil, nasel mi vsechny partition, vsechno jsem odentroval a na konci jsem jen dal Write partition table Y,pak uz jen restart a uz mam oddily jak predtim.. Dikes

 11. admin on 3. 4. 2012 at 12.34 said:

  Jsem rád, že můj tip pomohl i po 4 letech, co jsem tenhle krátký článek napsal. Dík za komentář. Potěšil.

 12. Vinnetou on 7. 10. 2012 at 22.57 said:

  Dekuju moc, genialni program :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Post Navigation